Jak szybko przejść przez rozwód, gdy doszło do zdrady?

Biorąc ślub, nikt nie zakłada, że dojdzie do rozwodu. W końcu zawierając związek małżeński sądzimy, że będzie on na całe życie. A jednak życie potrafi zaskakiwać i to nie zawsze pozytywnie. Czasami zaskakuje zdradą małżonka. Oczywiście można w takiej sytuacji dać drugą szansę, udać się na terapię, ale można też zawalczyć o to, co dla nas jest najlepsze, czyli wziąć rozwód. Owszem to żadna przyjemność, ale życie z mężczyzną, który zdradził także nią nie jest. Tutaj pojawia się pytanie, jak szybko przejść przez rozwód, gdy doszło do zdrady?

Szybka decyzja i porozumienie

To, że doszło do zdrady może oznaczać koniec Waszej relacji, wszak mężczyzna, który zdradza nie zasługuje na drugą szansę. Ale nie oznacza to wcale, że trzeba żyć w konflikcie. W końcu to on żałuje, że zdradził, a Ty możesz do tej sytuacji podejść z należytym spokojem i zwyczajnie spróbować się porozumieć w sprawie rozwodu. Szybkie złożenie papierów, potem rozmowa o podziale Waszego wspólnego dobra, a na końcu podpisanie papierów nie musi być specjalnie stresujące. Warto rzecz jasna udać się do adwokata, który pomoże napisać wniosek, ale też może reprezentować Wasze interesy przed sądem. Nie zawsze jest sens robić maksymalną dramę – czasem wręcz warto zacząć życie od nowa. A szybki i prosty rozwód w tym pomoże. Ale nie zawsze jest taka możliwość.

Gdy chcesz uzyskać alimenty

Bywają sytuacje, że to kobieta bardziej poświęca się w związku małżeńskim. Często ulega mężowi, który wyznaje tradycyjne czyt. archaiczne poglądy, że kobieta powinna być piastunką domowego ogniska. Zatem żona dla męża rezygnuje z pracy zawodowej i swojej kariery, rodzi mu dziecko, zajmuje się jego wychowaniem, sprząta dom i gotuje obiady. A w zamian jeszcze dowiaduje się, że mąż ją zdradza. W takim przypadku rozwód może już nie przebiec tak szybko i łatwo. Otóż musicie pamiętać, że występując o rozwój z orzeczeniem winy możecie potem starać się o alimenty nie tylko dla dziecka, ale też dla siebie. W końcu Wasz status materialny nie może uleć pogorszeniu na skutek rozpadu relacji. Warto więc wejść na stronę kancelaria-kopko.pl, by dowiedzieć się więcej. Rzecz jasna zdradę trzeba udowodnić, ale jeżeli macie SMS-y czy znalazłyście wiadomości na Masengerze, to wystarczy tylko zrobić screeny i gotowe. Wiadomo, że wiele sytuacji chce się załatwić polubownie, ale jednak nie zawsze jest taka możliwość i niestety, aby móc starać się o alimenty należy wybrać nieco dłuższą drogę, czyli złożyć do sądu wniosek o rozwód z orzeczeniem winy partnera. Takie rozwiązanie sprawi, iż macie dużą szansę na otrzymanie alimentów, a dzięki temu szybciej staniecie na nogi i uzyskacie pełną samodzielność. Natomiast sprawy dotyczące opieki nad dzieckiem warto załatwić polubownie i jeżeli ojciec dziecka chce się z nim widywać często, to należy się na to zgodzić, bo dziecko nie może cierpieć z powodu tego, że Wasza relacja uległa zmianie. Nie należy karać partnera za zdradę ograniczając mu kontakt z dzieckiem, bo tak naprawdę najbardziej karzecie wtedy dziecko.

Pomoc adwokata jest niezbędna

Oczywiście wszystkie formalności można załatwić samodzielnie, ale można tez udać się po pomoc do adwokata. Specjalista pomoże ogarnąć Wam sytuację, ale też pozwoli znaleźć najlepszą dla Was opcję i rozwiązanie. Do tego może Was reprezentować przed sądem, co na pewno w dużej mierze zmniejszy Wasz stres. Ale w Waszym imieniu wystąpi o alimenty. Może też pomóc zorganizować mediacje. Zatem warto, a nawet trzeba skorzystać z pomocy adwokata.

Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o siebie

A na końcu polecamy jeszcze wziąć sprawy we własne ręce i zadbać o siebie. Nie chodzi nam o to, iż macie pokazać byłemu, co stracił. Mamy raczej na myśli sytuację, że zadbacie o swoje zdrowie psychiczne, które na pewno na skutek zdrady i rozwodu ucierpiało. Warto w tym przypadku udać się na terapię, ale można skorzystać również z pomocy kobiecych fundacji. Jednocześnie nie należy tylko siedzieć w domu i przeżywać sytuacji, bo rozwód to nie koniec świata i macie jeszcze możliwość ułożenia sobie życia i to na własnych zasadach, bez zdradzającego męża.