Jak wybrać adwokata?

To jak wybrać dobrego adwokata jest nie lada wyzwaniem. Co do zasady wydawać by się mogło, że jest to dosyć proste, gdyż i samych usługodawców z zakresu porad prawnych jest sporo, lecz gdy przychodzi nam dokonać wyboru to jednak mamy pewne problemy.

Kiedyś największym z nich była cena adwokata, lecz dzisiaj się to już zmieniło. Nie sposób bowiem nie zauważyć tego, że wiele stosunków cywilno-prawnych stało się dosyć mocno skomplikowanych. Wiedzą o tym doskonale z pewnością ci, których dotknął rozwód. Gdy rozpada się bowiem związek małżeński, to konieczne jest przejścia wielu trudnych etapów i rozwiązanie na przykład problemu separacji, czy też kwestii o podział majątku. Gdy więc zastanawiamy się nad tym, jakiego prawnika wybrać, to najlepiej postawić a takiego, który posiada duże doświadczenie w podobnych sprawach do naszej. Ważne jednak, aby był to też skuteczny prawnik. Nikt z nas nie chciałby przecież, aby porady prawne nie doprowadziły do naszego zwycięstwa przed sądem.

Każdy dobry radca prawny będzie też starał się znaleźć jak najwygodniejsze dla nas rozwiązanie. Czasami bowiem przy drobinie dobrej woli z dwóch stron można uniknąć, chociażby kłopotliwego sporu sądowego. Zawarcie ugody jest uznawane zresztą przez wielu specjalistów za podstawowy cel, do którego dążyć powinny obie strony w początkowym okresie sporu. Tezę tę potwierdza także chociażby to, że dla każdej ze skonfliktowanych stron przewidziana jest też mediacja. Nie obawiajmy się też, że koszt adwokata będzie bardzo wysoki.

Oczywiście darmowe porady prawne najczęściej nie będą nam przysługiwać, lecz koszty prawnika przy rozwodzie, chociażby są niczym w porównaniu z możliwymi zyskami. Z tego więc powodu postarajmy się jak najlepiej dopasować wybranego przez nas prawnika, do sprawy, którą przed nim stawiamy. Dobry adwokat przyda się też w wielu innych problemach.

Dość przygnębiające, ale i pouczające może być to, że najbardziej zaciekłe spory toczone są nie tylko przy rozwodzie, lecz również przy kwestiach spadkowych. Praktyka sądowa potwierdza smutną tezę, że w dzisiejszych czasach to pieniądz jest bardzo istotnym elementem.