Jak znaleźć dobrego prawnika?

Ekspert w swojej dziedzinie

Jeśli zatrudniamy prawnika, musimy być pewni, że ma on doświadczenie w gałęzi prawa, z którą mamy do czynienia. Doświadczenie jest bardzo ważne, a przedstawiając naszą sytuację bezpośrednio jemu/jej, fachowiec będzie w stanie udzielić nam informacji na temat danego problemu prawnego. Jeśli nie wzbudza on w nas pewności siebie, nie będzie to dobry wybór.

Prawnik, który udziela informacji i jest dostępny

Prawnik powinien na bieżąco informować swojego klienta o przebiegu postępowania. W tym względzie należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ terminy oczekiwania podczas spraw sądowych są często długie, a jeśli nie ma żadnych wiadomości, komunikacja jest zbędna. Dobry prawnik zawsze powiadamia klienta i jest zaangażowany w sprawę. Powinien on odpowiadać na nasze telefony lub e-maile, zwłaszcza jeśli musimy dostarczyć nowych informacji na temat naszego problemu.

Dostępność i lokalizacja

Istotne jest, aby kancelaria, którą wynajmujemy znajdowała się blisko naszego miejsca zamieszkania, na wypadek gdybyśmy musieli odbywać częste rozmowy. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, powinniśmy postarać się, aby nasz prawnik pracował w centrum miasta, ponieważ w ten sposób łatwiej będzie nam się do niego dostać. Kluczowe jest również to, aby można było się z nim/nią skontaktować, aby posiadał/a stronę internetową, profesjonalny adres e-mail, numer telefonu kontaktowego oraz jasny i widoczny adres fizyczny. To zawsze zapewnia bezpieczeństwo i pewność. Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z darmowych porad prawnych dla mieszkańców Puław.

Uczciwość i pozytywne pierwsze wrażenie

Podczas pierwszego spotkania z dobrym prawnikiem musimy odnieść o nim dobre wrażenie. Powinniśmy być ostrożni wobec prawnika, który zapewnia nas o stuprocentowym sukcesie, ale powinien on nas poinformować o szansach na wygraną, trudnościach, jakie napotkamy i narzędziach prawnych, które są dla nas dostępne. Prawnik, którego zatrudniamy powinien przedkładać nasze interesy nad swoje własne. Powinien on doradzać nam szczerze i uczciwie.

Koszty adwokackie

W wielu kancelariach pierwsza wizyta jest bezpłatna. Podczas tego spotkania klient ma prawo dowiedzieć się, ile dokładnie będzie kosztował proces. Każdy prawnik może ustalić swoje własne opłaty, ale musimy upewnić się, że stawki są jasne.